Jako subdodavatel firmy CZI s.r.o. jsem se podílel na rozvoji, údržbě a provozování webové aplikace Kolektivní vyjednávání na Odbory online. Tato webová aplikace je určena pro koncového zákazníka Českomoravskou konfederaci odborových svazů. Jejím účelem je shromažďování souhrnných údajů o tzv. kvalifikovaných odhadech o základních parametrech kolektivního vyjednávání v rámci jednotlivých odborových svazů zastřešených konfederací. Dále se pomocí aplikace online shromažďují jednotlivé detailní údaje o jednotlivých prováděných kolektivních vyjednáváních mezi jednotlivými odborovými organizacemi v jednotlivých odborových svazech a o základních parametrech jimi dohodnutých výsledných kolektivních smluv s jednotlivými zaměstnavateli. Centrálně pak pracovníci konfederace mají možnost ze shromážděných údajů vytvářet různé přehledy a statistiky. Pro zajištění potřebného provozu samotné webové aplikace pak tato disponuje uživatelským rozhraním pro správu údajů jednotlivých odborových svazů a jejich jednotlivých odborových organizací, včetně správy uživatelských účtů a přístupových práv jednotlivých uživatelů k této webové aplikaci. Ve veřejně dostupné části aplikace pouze zpřístupňuje údaje o svém významu a účelu a v základní podobě i o jednotlivých odborových svazech v konfederaci, které tuto webovou aplikaci využívají.
Vlastní řešení projektu spočívalo v převzetí vývoje webové aplikace po původním tvůrci. Následovalo provádění úprav podle nových a měnících se požadavků koncového zákazníka. Tyto práce byly po částech prováděny v průběhu let, kdy jsem prováděl programátorskou podporu projektu webové aplikace, jejíž součástí bylo i odstraňování dosud skrytých nedostatků v aplikaci. V rámci rozvoje se doplňovaly a zpřesňovaly vyplňované datové formuláře a vytvářely se nové a rozšiřovaly stávající exportní sestavy se souhrnnými údaji sesbíranými v rámci práce uživatelů s aplikací. K aplikaci jsem poskytoval též administrátorskou podporu na vyšší a technické úrovni.
Všechny programátorské práce na rozvoji webové aplikace byly prováděny v programovacím jazyce C#.NET ve vývojovém prostředí Visual Studia verze 2010 nad .NET Frameworkem 3.5. Pro tvorbu webového rozhraní byla využita technologie ASP.NET WebForms a vývoj probíhal také ve Visual Studiu verze 2010. Funkčnost uživatelského rozhraní i jeho požadovaný vzhled byl kontrolován primárně ve webových prohlížečích Internet Explorer a Mozilla. Pro tvorbu databáze, její struktury i uložených procedur a funkcí, jsem využil nástroje MS Management Studio verze 2008.